Kronikë

Bodyguard në lokalet e natës, të tjera detaje për shënjestrën e atenatit në AthinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:03 - 19/12/22 |
Opi Nion

Mediat greke kanë publikuar të tjera detaje nga vrasja e dy shqiptarëve mbrëmjen e së dielës jashtë një lokali në Athinë. Mësohet se njëri prej tyre, 41 vjeçe ishte bodyguard në lokalet e natës në zonë dhe pikërisht ai ka qenë shënjestra e atentatit që dyshohet se ka qenë i planifikuar prej kohësh. Miku i tij një 44-vjeçar gjithashtu shqiptar ndëroi jetë në spital.

Shënjestra e këtij atentati ishte banor në Nea Smyrni dhe flitej se shpesh kishte ndryshuar mjetet me të cilat lëvizte, pasi siç duket ruhej dhe i druhej një ngjarjeje të tillë./Opinion.al

 

Pas