Bota

VIDEO/ Momentet prekëse kur marinsi amerikan u jep ujë fëmijëve afganë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:47 - 23/08/21 |
Opi Nion

Pamje prekëse vijnë nga Afganistani, pasi tashmë prej ditësh ndodhet nën regjimin e talebanëve.

Në videon e mëposhtme shfaqen disa ushtarë amerikanë duke mbajtur në krahë foshnje afgane dhe duke iu dhënë ujë, pasi prej ditësh ato ndodhen në kaosin e aeroportit të Kabulit, në përpjekje për tu larguar prej vendit.

“Kush është ky ushtar amerikan në aeroportin e Kabulit? Ai ka marrë të gjithë vëmendjen në internet”, shkroi aktori Daniel Neëman në Twitter.

 Të paktën shtatë afganë humbën jetën ditën e djeshme në aeroportin ndërkombëtar të Kabulit, teksa mijëra persona po përpiqeshin të largoheshin nga vendi në një eksod kaotik një javë pas marrjes së kontrollit nga talebanët.

Pas