Bota

Plumbat i kalojnë mbi kokë/Gazetarja në Kabul s’largohet, vijon raportimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 23/08/21 |
Opi Nion

Videoja e mëposhtme, ku shfaqet gazetarja Sumaira Khan, korrespondente në Afganistan, teksa raporon mes plumbave në kaosin e aeroportit të Kabulit. po bën xhiron e botës.

Sikurse shfaqet në pamje, edhe pse fillojnë goditjet me armë ajo e pa shqetësuar vazhdon të japë informacionet e saj.

Khan është reportere e Al Jazeera dhe BBC Arabic.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një prej raportimeve të saj në aeroportin e Kabulit. Njerëzit përreth saj filluan të vraponin pas breshërive të armëve, ndërsa Sumaira vazhdoi punën e saj palëvizur./Opinion.al

Pas