Kronikë

Video/ Me automatik me vete, arrestohet në flagrancë 30-vjeçari në ElbasanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:54 - 11/11/22 |
Opi Nion

Një 30-vjeçar është arrestuar këtë të premte nga policia e Elbasanit, pasi po qarkullonte me armë zjarri.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Reagimi”,  u bë i mundur lokalizimi i 30-vjeçarit E.H, në fshatin Muriqan, Elbasan.

Oficerët e Policisë kapën në flagrancë të riun, i cili po lëvizte me armë zjarri automatik, me një krehër me fishekë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma e zjarrit automatik dhe municioni luftarak.

30-vjeçari akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Pas