Aktualitet

VIDEO/Mbështetësit e PD ‘ndezin’ Tiranën me flamuj e borie para fushatës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 25/03/21 |
Opi Nion

Ka nisur festa në kampin opozitar nga mbështetësit e Partisë Demokratike në Tiranë.

Ndërkohë që na ndajnë vetëm dy orë nga çelja zyrtarisht e fushatës, mbështetës të Partisë Demokratike kanë bërë parakalimin e parë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në kryeqytet.

Nga një video e siguruar nga News24, me borie e flamuj të PD-së mbështetësit kanë lëvizur në drejtim të sheshit “Nënë Tereza” ku do të mbahet dhe aktiviteti i opozitës.

Kujtojmë që kjo do të jetë një nga fushatat më të vështira por edhe të veçanta. Ajo do të organizohet në kushtet e kufizimieve kundër COVID-19 teksa partitë do të konkurrojnë për zgjedhjet elektorale të 25 prillit./Opinion.al

Pas