Bota

Video/ Macron bëhet “viktima” e radhës për Trump, shtrëngimi i çuditshëm i duarve të dy presidentëve


               Publikuar në : 17:34 - 14/07/17 |
b.f

Tashmë të gjithë e kemi vënë re mënyrën e çuditshme se si Presidenti Donald Trump shtrëngon duart me njerëzit që takon. Ishte Melanie dhe refuzimi i saj ajo që na e solli në vëmendje këtë “fiksim” të presidentit të SHBA-ve. Jo më larg se dje, në qendër të vëmendjes mediatike ishte shtrëngimi i duarve që Trump pati me zonjën e parë të Francës Brigitte Macron, por sot ishte bashkëshorti i saj viktima e rradhës.

Përpara se të mbaronte takimi që dy presidentët zhvilluan në Francë, Trump i dha Emmanuel Macron një shtrëngim duarsh që është vështirë të harrohet. Teksa ja shtrëngon dorën për t’u përshëndetur, presidenti i SHBA-ve refuzon t;ja lëshojë dorën Macron, dhe njëkohësisht dorën që kishte të lirë, ja jep gruas së tij brigitte sikur të mos mjaftonte shtrëngimi i djeshëm. Epo kjo nuk ka shpëtuar na kamerat dhe shumë shpejt u bë virale.  

Pas