Aktualitet

Video Live/ Dështimi i negociatave në Bruksel, Thaçi: Dallimet mes nesh janë të thella


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 07/09/18 |
b.f

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci iu përgjigj interesit të mediave pas takimit me Mogherinit në Bruksel. Kujtojmë se një takim mes tij dhe Vuçic dështoi sot të mbahej në Bruksel me kërkesë të presidentit serb.

“Unë nuk vlerësoj se ka ndodh bojkot. Zakonisht takohemi fillimisht me zonjën Mogherini dhe më pas bëhen takimet bilaterale. Ne sot kemi negociuar përmes zonjës Moglerini dhe kemi konstatuar se dallimet janë të thella. Idetë tona janë shuëm larg. Shpresojmë të takohemi në ditët e ardhshme”.

Ai u pyet se pse nuk u lejua Vuçiç të vizitonte Gazivodën, dhe deklaroi: “Vuçiç mund të takoje komunitetin serb ne Kosove, por nuk mund te cenoje integritetin e vendit tone”.

Pas