Sociale

Video/“Lamborghini” me 236 km/h në rrugën e Fierit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 04/07/20 |
Opi Nion

Një atomjet luksoz tip “Lamborghini” është kapur nga radarët e policisë ndërsa udhëtonte  në bypass-in mes Fierit dhe Vlorës me shpejtësi 236 Km/orë.

Videoja është publikuar në faqen e Policisë së Shtetit, që njofton se drejtuesit I është hequr leja e drejtimit.

“E papranueshme dhe e pajustifikueshme kjo që bën drejtuesi i këtij mjeti luksoz, i cili është konstatuar nga Policia Rrugore duke drejtuar automjetin me 236 km/h në kulmin e trafikut. Prej mëngjesit të sotëm deri tani janë tërhequr 21 leje drejtimi nga Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, në rrugën nacionale Tiranë – Vlorë gjatë kontrolleve me lëvizje”, bën me dije Policia e Shtetit që I bën thirrje qytetarëve të ruajnë rregullat e shpejtësisë, për të mos rrezikuar jetën.

“Mos nxitoni se në rastin më të mirë do përfundoni te Polici dhe radari dhe në destinacion do shkoni pa patentë, e në rastin më të keq aksidenti ju pret apo me keq akoma patenta shkon në shtëpi pa ju. Drejtues mjetesh, qarkulloni brenda limiteve të lejuara që destinacioni juaj të jetë i sigurt, mos fluturoni se shpejtësia vret”, njofton Policia e Shtetit./Opinion.al

 

Pas