Kronikë

Video/ Ky është lokali në të cilin u ekzekutua vëllai i Talo Çelës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 17/09/20 |
Opi Nion

Ky është lokali para të cilit u ekzekutua sot nga persona të paidentifikuar 50-vjeçari Bujar Çela. Ky i fundit shkonte çdo ditë në këtë lokal që qëndronte hapur 24 orë dhe priste pasagjerët që vinin nga autobusët e Greqisë.

 

Por, sot ai ra pre e një atentati të mirëorganizuar në në rrethrrotullimin e Bradasheshit në Elbasan, ndërsa pas ngjarjes në fshatin Murras është gjetur një automjet i djegur, i cili dyshohet se u përdor në atentatin ndaj 50-vjeçarit.

Viktima Bujar Çela, është vëllai i Talo Çelës, një prej të akuzuarve për grabitjen e Rinasit,si dhe për  vrasjen e 2 vëllezërve  Haxhia në Durrës. Përfshirja e vëllait të tij në ngjarje kriminale, mund të ketë qenë arsyeja e atentati të sotëm./ Opinion.al

Pas