Kronikë

Video/ Kthehet dhe e qëllon në kokë, momenti i vrasjes së vëllait të Talo Çelës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 19/05/22 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin e ekzekutimit të vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela.

Bujar Çela u vra në 19 shtator të vitit 2020 nga Nuredin Dumani rreth orës 05:45 të mëngjesit, ndërsa ishte duke pirë kafe në një lokal në fshatin Bradashesh në Elbasan.

Sikurse shihet në video Çela po pinte kafe me dikë tjetër, kur disa persona i afrohen dhe hapin zjarr ndaj tij. Ndonëse ai përpiqet që të largohet prej aty, autorët e qëllojnë disa herë.

Ajo që i bën edhe më të rënda keto pamje është se atentatorët e ka qëlluar disa herë në trup dhe kokë Bujar Çelen, ndërsa njëri prej tyre kthehet sërish dhe e qëllon në kokë, si për ta kontrolluar nëse ka ndërruar jetë apo jo.

Bujar Çela asokohe, 62 vjeç punonte si taksist në të zezë. Vrasja e Bujar Çelës u bë nga Nuredin Dumani në një distancë të afërt, i cili kishte marrë urdhër për ta ekzekutuar nga Endrit Alibej.

Që prej këtij momenti filloi dhe konflikti i ashpër mes Dumanit dhe Talo Çelës të cilët dikur ishin miq të ngushtë, madje pjesë e e bandës që kryen megagrabitjen në Rinas,.

Nuredin Dumani u arrestua mesnatën e 30 marsit në një apartament në Fier, ku u gjet i plagosur pas një përplasjeje me armë në fshatin Papër në Elbasan.

Pas arrestimit dëshmia e tij solli ditën e sotmr një megaoperacion të zhvilluar nga autoritetet i shtirë në disa qytete të vendit, ku u goditën 8 grupe kriminale.

Pas