Life Style

VIDEO/ Këshilltari bashkiak në Brazil tenton të puthë kolegen në prani të të gjithëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 12/12/22 |
Opi Nion

Ka shkaktuar debate një video e regjistruar gjatë një seance të Këshillit Bashkiak të Florianópolis, Brazil.

Këshilltari Marquinhos da Silva u ngrit nga vendi dhe tërhoqi kolegen e tij, Carla Ayres duke tentuar që ta puthte.

Ayres njoftoi se e kishte denoncuar në Bordin e Drejtorëve dhe kërkoi që të analizonte shkeljen e tij.

Ajo tha se ky nuk ishte një incident i izoluar, por dhuna gjinore. “Kjo reflekton një reagim ndaj proceseve të okupimit të grave në hapësirat institucionale dhe ne nuk mund të heshtim. Nuk kemi ndërmend ta lëmë pa u vënë re, do të kontrollojmë nesër se çfarë masash do të merren”, shtoi këshilltarja.

Nga ana tjetër, këshilltari deklaroi se ajo që ndodhi ishte një “gabim”. Ai thotë se e njeh qëndrimin dhe i kërkoi falje asaj dhe të gjitha grave “që u ndjenë të ofenduara nga akti”.

 

Pas