Sport

VIDEO/ Jo vetëm tifozët shqiptarë, dhe polakët godasin “kuqezinjtë” me shishe uji


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 13/10/21 |
Opi Nion

Një ngjarje aspak e këndëshme ka ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen mes Polonisë dhe Shqipërisë.

Goditja me shishe uji nga tifozët “kuqezi” në drejtim të lojtarëve polak në dy momente të ndryshe ka qenë një veprim asapak i hijshëm teksa ka detyruar arbitrin të pezullonte ndeshjen për disa minuta.

Mirëpo nga një video e publikuar në rrjet nuk ishin vetëm tifozët shqiptarë që krijuan një skenë të tillë, pasi në një video të publikuar shihen edhe ata polak të cilët pavarësisht se janë të pakët në numër nuk ngurrojnë të godasin me shishe uji tifozët në tribunën përballë./Opinion.aL

Pas