Bota

VIDEO/ Humanizmi i ukrainasve, i japin ushqim ushtarit rus të dorëzuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:46 - 02/03/22 |
Opi Nion

Qytetarët ukrainas po tregojnë botës trimërinë e tyre duke u përballur me një ndër ushtritë më të forta në botë, siç është ajo ruse.

Por nga ana tjetër, ukrainasit po tregojnë dhe anën e tyre humanitare dhe ndaj ushtarëve rus, të cilët kanë ardhur në Ukrainë për ti sulmuar.

Në mediat sociale është publikuar një video në të cilën shfaqet një ushtar rus i dorëzuar. Mesa kuptohet nga pamjet, pasi është dorëzuar, ushtarit rus qytetarët e Ukrainës i kanë dhënë ushqim, çaj të ngrohtë dhe më pas i kanë krijuar edhe mundësitë që të telefonojë nënën në Rusi dhe ta njoftojë që është mirë.

Pamjet tregojnë edhe një herë humanizmin e njerëzve në Ukrainë dhe dëshmojnë edhe një herë që armët po përdoren, por vetëm sepse lideri rus Vladimir Putin nuk u ka dhënë opsion tjetër veçse të mbrojnë veten dhe vendin.

Pas