Sport

VIDEO/ “Hakmarrje”, vëllai i Mbappe tërheq vëmendjen në rikthimin e Messi-t në ParisBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 04/01/23 |
Opi Nion

Messi u prit si hero në rikthimin e tij te PSG-ja pas triumfit në Kupën e Botës. Mes atyre që e duartrokitën argjentinasin ishte vëllai i vogël i Mbappe. Por, mediat nxituan të evidentonin mënyrën aspak miqësore se si 16-vjeçarepo e shikonte sulmuesin në kohën kur po hynte në fushë.

Pas finales së Kupës së Botës, ku Franca u thye nga Argjentina dhe talljeve nga lojtarët kundërshtarë, rivaliteti ndërmjet Kilyan dhe Leo është në kulmin e vetë. Në rrjetet sociale, tifozët nuk hezituan të komentojnë veprimin e 16-vjeçarit, duke shkruar se ai është gati për hakmarrje.

Tashmë mbetet për t’u parë nëse kjo sfidë do të reflektohet te Paris Saint German, por edhe në rezultatet e ekipit, mbi të gjitha në Champions League. Nëse tensioni rritet, njëri ndërmjet Messi apo Mbappe duhet të largohet nga Parisi. Sipas mediave ndërkombëtare, sheikët e klubit kanë akord me argjentinasin, që ai të qëndrojë edhe në vitin 2023. Ndoshta kjo do të nënkuptonte largimin e sulmuesit francez te Real Madrid.

Pas