Aktualitet

VIDEO/Hajdari “shitëse” në Përrenjas: Puna e ndershme, virtyt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 07/02/21 |
Doriana Çepunaj

Rudina Hajdari, kandidatja e nismës “Thurje” për deputete në Elbasan, ka vizituar sot Përrenjasin, ku ka biseduar me qytetarët dhe tregtarët e këtij qyteti.

Siç shihet në videon e publikuar në rrjetet sociale Hajdari shfaqet duke shërbyer si shitëse në tregun e Përrenjasit, duke peshuar disa mollë për një blerëse.

Krahas videos, Rudina Hajdari shkruan se “puna e ndershme është vyrtyti që na duhet ta rikthejmë në piedestal.” Po ashtu, Hajdari bën thirrje që shteti të ndalojë së mbështeturi “krimin e organizuar dhe korrupsionin, e t’i kthehet qytetarëve.”/Opinion.al

Pas