Sport

Video/ Grushte mes sportistëve në OlimpiadëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 09/02/22 |
Opi Nion

Ka nisur me grushte dhe goditje të palejueshme turneu i hokejit në akull për meshkuj në Olimpiadë. Ndeshja ku Rusia debutoi me fitore përballë Zvicrës, u karakterizua nga një sherr i përmasave të mëdha.

Gjithçka ndodhi gjatë një aksioni të skuadrës ruse, përpara portës së zviceranëve, me situatën që doli nga kontrolli.

Sportistët vijonin të shkëmbenin grushte, edhe pse arbitrat provonin t’i ndanin, teksa e pësoi edhe njëri prej gjyqtarëve të sfidës./ Opinion.al

Pas