Kronikë

Video/ Gruaja rrëzohet nga lartësia e pallatit dhe humb jetën në GjirokastërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:15 - 06/09/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër. Një 61-vjeçare ka humbur jetën pasi ra nga lartësia e një pallati në lagjen “Kodra e Shtufit”.

Mësohet se viktima është identifikuar si Aksinja Lula.

Uniformat blu bëjnë me dije se e moshuara është rrëzuar aksidentalisht nga ballkoni i pallatit dhe për shkak të plagëve të marra ka ndërruar jetë.

“Rreth orës 12:20, në lagjen “Kodra e Shtufit”, Gjirokastër, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, nga një lartësi, shtetasja A. L., 61 vjeçe, banuese në Gjirokastër, e cila për pasojë ka humbur jetën”, njofton policia.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas