Aktualitet

Video/Grabitën me kallashnikov karburantin në Lezhë,dy vëllezërit largohen me motoçikletëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 23/09/22 |
Opi Nion

Dy vëllezër, David dhe Mark Lalaj, 21 dhe 16 vjeç  janë arrestuar pasi grabitën gjatë natës, nën kërcënimin e një arme “kallashnikov”  xhiron ditore  të një pikë karburanti. ëm?

Sipas policisë ngjarja ndodhi gjatë mesnatës së datës 22 shtator ku 2 vëllezërit shkuan me motoçikletë në një karburant në Shënkoll dhe nën kërcënimin e kallashnikovit, i vodhën shitësit xhiron ditore si dhe aparatin celular, pas kësaj, dy të rinjtë u larguan menjëherë me motoçikletë, por u kapën nga policia.

Pas ngjarjes, në një zonë me shkurre dhe në një banesë të braktisur policia gjeti armën e zjarrit kallashnikov, motoçikletën, skafandrat e motoçikletës dhe veshjet që janë përdorur nga 2 autorët që kryen vjedhjen.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve dhe në banesën e të arrestuarve, u gjetën dhe u sekuestruan edhe aparati celular që i kishin vjedhur shitësit të karburantit, si dhe një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.

Dy vëllezërit akuzohen për veprat penale “Vjedhja me armë”, “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, të kryera në bashkëpunim.

Pas