Sport

Video/Goditet nga kundërshtari, Amarildo Vraja bie pa ndjenja në tapetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:58 - 25/08/22 |
Opi Nion

Dueli mes talentit shqiptar Amarildo Vraja dhe bullgarit Borislav Velev në ringun e improvizuar në “Air Albania” nuk ka shkuar siç duhet për bokierin tonë.

Dueli midis dy boksierëve ka nisur vrullshëm e mesa duket ka rezultuar serioz për talentin shqiptar. Pas goditjesh të forta dhe të njëpasnjëshme të marra nga Velev, boksieri shqiptar Amarldo Vraja ka rënë pa ndjenja në fushën e ringut.

Kjo gjë ka alarmuar të pranishmit, ndërsa stafet mjekësore hynë me shpejtësi për ta ndihmuar.
Pak minuta pas incidentit, Vraja u përmend dhe u largua i përlotur nga ringu, një ndeshje që e mbylli pak sekonda pasi kishte nisur çdo gjë./Opinion.al

Pas