Sociale

Video/Flakët përfshijnë malin në Bushat, u afrohen varrezaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:04 - 03/08/22 |
Opi Nion

Një zjarr i madh ka rënë në afërsi të fshatit Rranxa në njësinë administrative të Bushatit. Me një vatër në malin e Zefjanës, të ndihmuara edhe nga era, flakët janë përhapur me shpejtësi duke ju afruar varrezave të zonës. Ndërkohë që raportohet se tashmë zjarri po afrohet edhe pranë banesave.

Mësohet se drejt malit kanë shkuar për ndihmë 2 zjarrfikëse nga Shkodra, 1 nga Lezha dhe 2 nga Vau i Dejës, bashkisë së së cilit I përket kjo njësi administrative./Opinion.al

 

Pas