Rajoni

VIDEO/“Ferrari” shpërthen në flakë, vdes vëllai i deputetes greke


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 14/01/22 |
Opi Nion

Një aksident rrugor në shtetin helen i ka marrë jetën vëllait të deputetes greke së Demokracisë së Re Katerina Monogyou.

Bëhet fjalë për George Monogio, i cili mbeti i bllokuar në makinë pas aksidentit, ndërsa Ferrari i tij u shkrumbua nga flakët. Në momentin e fundit gruaja e tij arriti të dalë nga automjeti, por për 45-vjeçarin ishte tepër vonë.

Bashkëshortja e viktimës, Athena Kontopanou, po lufton me jetën në spital. Mediat greke raportojnë se gruaja, e cila është nënë e dy fëmijëve, ka fraktura të shumta në gjymtyrët e poshtme, të cilat kërkojnë një sërë operacionesh ortopedike.

Vëllai i deputetes humbi kontrollin e mjetit ‘Ferrari’. Aksidenti rrugor ndodhi në rrugën Konstantinou Karamanli nr. 175, kur Ferrari u përplas me një pemë.

Pamjet nga vendi i ngjarjes të filmuara nga kamera amatore janë tronditëse. Njerëzit dëgjohen të bërtasin dhe përpiqen të thërrasin policinë dhe zjarrfikësit për ndihmë.

Në atë moment dëgjohet një thirrje: “Vëllai im!”. Sipas mediave greke vetëm pak pas aksidentit motra e viktimës deputetja Katerina Monogyou mbërriti në vendngjarje dhe pa gjithçka.

Pas