Aktualitet

Video-Elbasan/Momenti kur policia shoqëron një person për armëmbajtje pa leje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:59 - 02/04/22 |
Opi Nion

Një person është shoqëruar nga policia, pas një operacioni të ndërmarrë së bashku me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) në Elbasan. Mësohet se personi në  fjalë është shoqëruar i armatosur me pistoletë.

Kujtojmë se më herët, u raportua për të shtëna me armë zjarri në një lokal në këtë qytet.

Por policia mohon të ketë patur të shtëna, ndërsa bën me dije shoqërimin. “Në Elbasan nuk ka të shtëna me armë, por  është në operacion Policia e Elbasanit  në bashkëpunim me FNSH, deri tani është kapur një person i armatosur me armë zjarri pistoletë,  te stacioni  trenit në Elbasan dhe është shoqeruar, po vijon operacioni e kontrollet” – njofton policia.

Pas