Aktualitet

Video e re/ Vrasësi e Elton Çiços duket qartësisht brenda e jashtë lokalitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 04/05/16 |
b.f

Në këtë video, duket me qartë vrasësi që ka hyrë në lokal me nxitim, duke mbajtur në dorën e majtë një pistoletë, ndërsa në pjesën e pasme në brez, mban një pistoletë tjetër.

Elton Çiço duket që po qendronte në lokal bashkë me tre persona të tjere, mjekun Redian Rraja, efektivin e policisë Alban Trimi dhe gazetarin Spartak Koka. Pavarësisht se kishte mundësi të shihte nga hyrja e lokalit, viktima, Elton Çiço nuk ka mundur të dallojë vrasësin që afrohet me nxitim drejt tij me një pistoletë në dorë. Siç duket nga pamjet, përveç se një kapele, vrasësi ka lidhur nëkoke një shall për të mos u dalluar. Ai mban në brez një çantë, dhe qëllon menjëherë ndaj Elton Çiços. Në pamjet e kamerës tjetër të sigurisë janë filmuar pamjet jashtë lokalit. Në këto pamje mund të dallohet një identikit më i qartë i vrasësit në momentin që ai hyn me shpejtësi në lokal.

Pasi ka qëlluar largohet me vrap mes kaosit që është krijuar në lokal.

Vrasja e Elton Çiçës të dielën në lokalin “De Niro” pranë stadiumit “Selm Stërmasi” në kryeqytet ka ngjallur reagime të shumta për mënyrën se si ka vepruar autori. Në dosjen e hetuesve janë edhe keto pamje filmike të marra nga kamerat e sigurisë, të siguruara ekskluzivisht nga ABC News.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas