Bota

Video/Dy shpërthime të mëdha në një qytet të Rusisë në kufi me Ukrainën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:32 - 25/04/22 |
Opi Nion

Dy zjarre shpërthyen janë regjistruar mëngjesin e të hënës në qytetin rus të Bryansk, afër kufirit me Ukrainën, kanë raportuar mediat ruse.

Një zjarr ka shpërthyer në një depo nafte, ndërsa vendndodhja e dytë nuk u bë e ditur.

Zyrtarët thanë se askush nuk u lëndua dhe nuk ka plane për të evakuuar zonën.

Nuk u dha asnjë arsye për zjarret dhe nuk kishte asnjë indikacion të menjëhershëm se ato kishin lidhje me luftën në Ukrainë, megjithëse Rusia e ka akuzuar më parë Ukrainën për një sulm ajror në të njëjtin rajon.

Banorët aty pranë i thanë agjencisë ruse të lajmeve Ria se dëgjuan dy shpërthime. Ata gjithashtu thanë se nuk panë helikopterë që fluturonin mbi qytet në atë kohë.

Në rrjetet sociale janë shfaqur video të cilat duket se tregojnë dy zjarre të mëdha në qytet, shkruan BBC./Opinion.al

Pas