Aktualitet

Video/Dy ditë pas protestës, çfarë po ndodh në selinë e PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 10/01/22 |
Opi Nion

Kur kanë kaluar dy ditë nga protesta para selisë së Partisë Demokratike, godina mbetet ende e shkatërruar.

Siç mund të shihni në videon e siguruar nga Opinion.al, në selinë blu po vijon aksioni për pastrimin e ndërtesës dhe heqjen e xhamave apo sendeve të shkatërruara.

Kujtojmë se selia qendrore e Partisë Demokratike u shkatërrua gjatë protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha më 8 janar, ku protestuesit hapën me forcë dyert, thyen xhamat e dritareve dhe u futën brenda selisë blu.

Gjatë kësaj proteste u shoqëruan në polici me dhjetëra persona, ndërsa ish-kryeministri Berisha ka paralajmëruar se protestat do të vazhdojnë deri sa Lulzim Basha të largohet nga zyra e kryetarit të PD./Opinion.al

Pas