Aktualitet

VIDEO/“Deputetja e kërpëratave” ditën e fundit në Kuvend: Kam punuar shumë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 07/07/21 |
Opi Nion

Deputetja e opozitës parlamentare, Majlinda Halilaj, është deputetja e cila do të mbahet mend për fjalimin e saj lidhur me “kërpëratat”, me plot gafa dhe gabime në një nga seancat plenare.

Sot për të ishte seanca e fundit në Kuvend deri në legjislaturën e ardhshme.

Në seancën e fundit plenare ajo është pyetur nga gazetarët nëse i vinte keq që nuk do të ishte më deputete në Kuvend.

Ndërkohë në lidhje me ligjin më të rëndësishëm që ajo ka votuar në kuvend i është përgjigjur me arrogancë, “ç’ju duhet juve”, ka thënë Majlinda Halili.

Biseda:

Ju vjen keq që nuk do jeni më në Parlament?

Jo nuk më vjen keq.

E keni përmbushur misionin tuaj?

E kemi përmbushur.

Për çfarë do mbaheni mend?

Besoj se kam punuar shumë

Kush është ligji më i rëndësishëm që keni votuar?

Ç’ju duhet juve?

Një tjetër arsye pse fjalimi i deputetes Halili u bë viral, ku ajo fliste për “Korporatën e Investimeve” dhe e lexoi me gabime, ishte se ai fjalim rezultoi i vjedhur.

Pas