Bota

Ekzekutohet me armë zjarri në rezidencën e tij private Presidenti i Haitit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 07/07/21 |
Opi Nion

Presidenti i Haitit Jovenel Moïse është ekzekutuar pasi një grup njerëzish të paidentifikuar sulmuan rezidencën e tij private.

Ndërkohë mësohet se bashkëshortja e Presidentit, Zonja e Parë Martine Moïse, është e shtruar në spital, tha Kryeministri i përkohshëm Claude Joseph. Behet me dije se persona të armatosur u futën në rezidencën e Presidentit

Jozeph dënoi këtë akt të rëndë, teksa e konsideroi si ” të urrejtur, çnjerëzor dhe barbar”.

Pas