Rajoni

Video/ Deputetët në Maqedoninë e Veriut sherr në mbledhjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 27/06/22 |
Opi Nion

Deputetët e Maqedonisë së Veriut janë përplasur gjatë seancës së Komisionit për çështjet Europiane në Maqedoninë e Veriut.

Deputetët shqiptarë janë përplasur me përfaqësuesit e VMRO-DPMNE. Siç shihet edhe në video ka patur një përplasje mes kreut të Komisionit për Çështje Europiane në Kuvend, Arbër Ademit dhe deputetëve të VMRO-DPMNE-së.

Në videon që ka publikuar deputeti i VMRO-DPMNE-së, Mile Lefkov shihet se incidenti ka ndodhur afër foltorës së sallës së komisionit

Në një video që po qarkullon shihet qartë se si deputetët e VMRO-së kanë shkulur nga vendi mikrofonin e me këtë rast krahas dhunës në institucionin legjislativ ato edhe kanë shkaktuar incident.

Në anën tjetër shihen se si deputetet e BDI-së Koxhaxhiku dhe Bilalli Zendeli mundohen që të qetësojnë situatën.

Pas