Aktualitet

Video/ Ç’po ndodh para selisë blu para nisjes së Kuvendit, mbërrin Arben Imami


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 30/04/22 |
Opi Nion

Pritet që nga momenti në moment të nisë Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike.

Ndërkohë pamjet e mëposhtme tregojnë se çfarë po ndodh përpara selisë blu. Sikurse duket në video mes delegatëve të pranishëm janë edhe figura që rikthehen në PD si Myslym Murrizi dhe Arben Imami.

Ndërkohë në hollin e Pallatit të Kongreseve janë vendosur edhe tavolinat ku do të skanohen mandatet e delegatëve të kuvendit.

Mësohet se janë 1800 delegatë me të drejtë vote që do jenë të pranishëm në Kuvendin e PD. Rreth orës 14:00 pritet që ata të zgjedhin Këshillin Kombëtar të PD.

Pas