-Kulturë

Video/Blendi Fevziu i këndon syzezës me polifoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 09/09/20 |
Opi Nion

Emisioni “Opinion” në këtë sezon do t’i kushtojë një hapësirë të veçantë promovimit të vlerave qytetare, historike dhe kulturore të Shqipërisë.

Përmes udhëtimeve në disa nga qytetet më të njohura shqiptare, brenda dhe jashtë kufirit zyrtar, gazetari Blendi Fevziu do të sjellë elementë të veçantë, por dhe të përditshëm të jetës në to.

Udhëtimi nis nga Gjirokastra e cila do të jetë në transmetim mbrëmjen e sotme, ora 22:00.

Videoja më poshtë është shkëputur nga momentet e xhirimeve, kur gazetari Blendi Fevziu është duke ndarë disa momente me grupin polifonik, që i këndon syzezës, një këngë e njohur në jug./Opinion.al

 

Pas