Kronikë

Video/Banesa bazë armatimi,66-vjeçarit në Lezhë i gjenden armë,tritol,drogë dhe..


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 03/12/21 |
Opi Nion

Një operacion i koduar “Baza” është finalizuar nga policia në Lezhë dhe si rrjedhojë është sekuestruar kanabis, tritol e mbi 900 fishekë, ndërsa është arrestuar një 66-vjeçar.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 6 kilogramë e 300 gramë lëndë narkotike kanabis, 930 fishekë, 6 kallëpe lëndë eksplozive C-4, 7 granata difensive, 22 ndezës për granata, 99 kapsolla detonatore, pajisje metalkërkuese, kundërgaz ushtarak, 3 krehra dhe 3 aparate celulare.

66-vjeçari rezulton pronar dhe i një banese tjetër në Lurë, në të cilën policia gjeti dhe një armë zjarri pushkë gjysmëautomatike.

Tashmë ai akuzohet për “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve

Në bashkëpunim me Prokurorinë, strukturat hetimore të DVP Lezhë po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të këtij rasti.

Pas