Aktualitet

Video/Arrestohet 34-vjeçari në Sarandë, po qarkullonte me armë zjarri në makinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 13/01/23 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi qarkullonte me armë zjarri pa leje.Nën hetim është vënë edhe pasagjeri që po udhëtonte në automjet me të për moskallëzim krimi.

Policia bën me dije se në rrugën e fshatit Gjashtë është ndaluar automjeti me drejtues shtetasin A. B. dhe pasagjer shtetasin F. Gj.  Gjatë kontrollit në automjet është gjetur një armë zjarri pushkë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

34-vjeçari akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Njoftimi i policisë

Sarandë/Kontrolle të shtuara për evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale.

Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje.

Qarkullonte me armë zjarri, në automjet, arrestohet në flagrancë drejtuesi i automjetit.

Procedohet penalisht pasagjeri, për moskallëzim krimi.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, në vijim të kontrolleve të shtuara për evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale në të gjitha fushat, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri në automjet, kanë organizuar punën për lokalizimin e automjetit dhe ndalimin e drejtuesit.

Në rrugën e fshatit Gjashtë, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin e dyshuar, me drejtues shtetasin A. B. dhe pasagjer shtetasin F. Gj.

Gjatë kontrollit në automjet është gjetur një armë zjarri pushkë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve u arrestua në flagrancë drejtuesi i automjetit, shtetasi A. B., 34 vjeç, banues në fshatin Gjashtë, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, si dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. Gj., 34 vjeç, banues në fshatin Gjashtë, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Pas