Aktualitet

Video-Animimi/ Siri, katër minuta për të treguar katër vite masakra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:28 - 02/12/15 |
b.f

Një gazetare italiane ka ndërtuar nëpërmjet një video të animuar atë që ka ndodhur në këto katër vite në Siri. Që nga protestat e para deri në krijimin e ISIS dhe goditjen që shteti islamik i bëri Parisit më 13 nëntor ku mbetën të vrarë 130 persona dhe u plagosën me dhjetra të tjerë. Një dramë e rrëfyer në vetëm katër minuta me 1 milion refughatë dhe mijëra të vrarë. Një video në gjuhën italiane, por që nuk ka nevojë të dish një gjuhë të huaj për të kuptuar atë çfarë ka ndodhur në Siri në këto katër vite.

siria 1

siria 10

siria 11

siria 12siria 2

siria 3siria 4

siria 5siria 6

siria 7siria 9

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas