Rajoni

Video/Alarm për bombë në aeroportin e Prishtinës, evakuohen qytetarët dhe personeliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:18 - 28/12/22 |
Opi Nion

Aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” është mbyllur përkohësisht pas kërcënimit për bombë.

“Për shkak të një kanosje me mjet shpërthyes mbyllet përkohësisht aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë” thuhet në njoftimin e policisë.

Pas kërcënimit me bombë nga hapësirat e aeroportit janë evakuuar pasagjerët dhe personeli.

Po ashtu, zëdhënësja e aeroportit Valentina Gara, ka thënë se të gjitha ekipet emergjente janë duke kryer punën e tyre.

Pas