Politikë

Video/ “6 në 4 biznese nuk nxjerrin më fitim”, Rama ironizon Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 12/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një konferencë për mediat, ku foli në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë.

Po ashtu, Basha i bëri thirrje qeverisë që të zbatojnë planin me 5 pika të PD për të ndihmuar qytetarët dhe bizneset.

Ndërkohë, kryeministri ka ironizuar Bashën duke i publikuar një video në rrjetet sociale, ku dëgjohet kryedemokrati duke thënë se “6 në 4 biznese nuk nxjerrin më fitim”.

Teksa poston videon, Rama shkruan; “6 në 4 biznese dalin me humbje, 7 në 5 pika dalin me sukses, 6475 kandidatë në 5746 gjithsej dalin fitues në PD”./ Opinion.al

 

Pas