Politikë

Vetingu në politikë, Ruçi flet pas akuzave të opozitës: Do ta diskutojmë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 14/09/18 |
b.f

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i është përgjigjur sot liderit të PD, Lulzim Basha i cili e akuzoi dje se nuk e ka publikuar në faqen e parlamentit, draftin e opozitës për vetingun në politikë.
Ruçi tha se “nisma ligjore e PD është futur në programin e punimeve të Kuvendit dhe do të diskutohet si fillim në Komisionin e Ligjeve”.

Sipas tij, kjo çështje është diskutuar edhe më parë.

I pyetur se në parim a është dakord për ti bërë veting politikës, ai tha se “këtë mund ta bëjë reforma në drejtësi”.

Pas