Kronikë

Vetëvaret në qeli i burgosuri në Peqin (EMRI)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 28/01/21 |
Doriana Çepunaj

Një i burgosur i ka dhënë fund jetës në institucionin e vuajtjes së dënimit në Peqin, duke u vetëvarur.

Sipas News 24, është gjetur i vdekur këtë të enjte në burgun e Peqinit Gjergj Selimi, i dënuar me 20 vite burg për vrasje.

Mësohet se viktimës i kishin mbetur dhe dy vite burg deri në përfundim të dënimit që kishte marrë.

Ende nuk dihen arsyet që e kanë çuar Selimin drejt aktit të rëndë. Ndërkohë policia nuk ka ende një informacion zyrtar mbi ngjarjen./Opinion.al

Pas