Sport

Verstappen fiton çmimin e madh të HungarisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:39 - 31/07/22 |
Opi Nion

Max Verstappen ka fituar Çmimin e Madh të Hungarisë, një garë të cilën e nisi nga vendi i dhjetë.

Holandezi i Red Bullit bëri një paraqitje të shkëlqyer në Hungaroring, duke treguar edhe një herë tjetër pse është kampioni në fuqi.

Verstappen la pas makinat Mercedes, me Lewis Hamilton dhe George Russell që përfunduan në vendin e dytë dhe të tretë respektivisht.

Paraqitje e dobët e Ferrarit, me Carlos Sainz që e mbylli garën në vendin e katërt, kur u nis i dyti, dhe Charles Leclerc që përfundoi në vendin e gjashtë, kur u nis i treti.

Pas