Aktualitet

Veprimet e thjeshta që mbajnë larg COVID-19


               Publikuar në : 09:40 - 27/03/20 |
Opi Nion

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar dy “manuale”, ku u tregon qytetarëve se si të veprojnë për t’u mbrojtur nga koronavirusi kur dalin dhe futen në shtëpi.

ISHP tregon disa rregulla dhe veprime të thjeshta, por që janë shumë të rëndësishme për shëndetin tonë.

Mos harroni maskën dhe të mbani distancë me të tjerët kur jeni jashtë. Ndërsa në shtëpi nuk duhet neglizhuar dezinfektimi i sendeve që kemi mbajtur jashtë, si telefoni e syzet./ Opinion.al

Pas