Politikë

Veliaj për opozitën: Kalit të ngordhur s’mund t’i biesh mëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:59 - 23/09/22 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuat opozitën, duke e cilësuar “një kalë të ngordhur.”

Gjatë një interviste në “ABC”, duke u ndalur te paratë ruse që dyshohet se u përdorën për lobim nga PD, Veliaj tha se kur ka shkuar në Uashington ka bërë takime me zyrtarë të lartë pa bërë asnjë lobim.

Veliaj: Duhet të jetojnë të gjithë. Në qoftë se unë kam paguar 1 qindarkë për takime të tilla, nuk e bëj më këtë punë. Nëse dikush ka përdorur paratë e rusëve për të lobuar dhe për të ndikuar politikat e amerikanëve, duhet hetuar. Unë nuk kam asnjë kompleks. Nëse kjo bashki ka këtë reputacion, dhe nëse kjo bashki kërkon 20 takime dhe merr 20 “Po”, unë besoj që Shqipërisë i vjen mirë. Të kisha bërë politikë kundrejt opozitës do ishte padrejtë. Një kali të ngordhur nuk ke çfarë i bie më. Shqipërisë së vogël i bën mirë të ketë miq të mëdhenj.  Ambasadorja Yuri Kim është hiperaktive për ta kthyer Tiranën në epiqendër të ngjarjeve, të japin të gjithë një dorë që t’i rritet reputacioni.

Pas