Aktualitet

Veliaj: Faleminderit Fatmir Xhafaj, fitore në 42 Njësitë e Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:37 - 26/04/21 |
Opi Nion

Drejtuesi politik për PS në qarkun e Tiranës Erion Veliaj, ka dhënë një deklaratë për mediat pas publikimit nga KQZ të rezultateve të njësisë numër 10.

Në fjalën e tij, Veliaj falënderoi veçanërisht Fatmir Xhafajn, i cili ishte kandidati më i votuar në këtë njësi. Po ashtu ai dha një mesazh që të gjithë jemi bashkë dhe se kjo fitore do iu shërbejë njësoj edhe për ata që votuan kundër Partisë Socialiste.

“Fitorja jonë në njësin numër 10. Një falënderim i veçantë për Fatmir Xhafajn. Kemi kaluar një natë të gjatë. Po përgatitemi për fitoren në 42 njësi të Tiranës. I ftoj ata që janë duke numëruar të vijojnë procesin. Kishim zgjedhje të shkëlqyera dje, ta pranojmë rezultatin të gjithë. Dua të shpreh angazhimin edhe të kryetarit të PS, Edi Rama dhe i ftoj numëruesit të vijojnë procesin.

Për të gjithë ata që na dhanë në një fitore në njësinë 10 i falënderoj nga zemra, për ata që s’ na votuan do ju shërbejmë njësoj, do jemi aty pavarësisht vullnetit  të tyre. Ka ardhur koha t’iu shtrijmë dorën atyre që kemi përballë kemi më shumë gjëra që na bashkojnë se sa na ndajnë ne të gjithë jemi një . Nga mbyllja e kësaj fushate dua t’i ftoj në një fushatë tjetër një fushatë përfaqimesh, vllazërmi”, tha Veliaj./Opinion.al

Pas