Aktualitet

Vaksinimi,Rama:S’mund të presim të ndahen nga jeta për t’iu dhënë dekorata


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 21/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, vizitoi sot ambientet e stadiumit ‘Air Albania’, ku po kryhet vaksinimi i personaliteteve.

Në një deklaratë për mediat nga “Air Albania”, kreu i qeverisë tha se ishin të neveritshme akuzat e politikanëve për vaksinimin e personaliteteve, duke thënë se duhet të presim që ata të ndërrojnë jetë, për të mbajtur fjalime apo për t’i dekoruar.

“Siç e patë sot kemi nisur me të moshuarit me një grup prej 80 personash gjatë paradites dhe të moshuar të sjellë nga mjeket e familjes. Më vjen shumë keq që disa pseudo personaliteteve që kanë akses në portale e media që në mënyrën më çnjerëzore përhapin një tym krejtësisht të panevojshme sepse e para këta njerëz që bashkohen sot janë të gjithë në kategorinë e + 80 vjeç dhe fakti që vaksinimi nis me një numër shumë modest që është rreth 21 e pak persona është një shprehej shumë e sinqertë dhe e kuptueshëm në një përkujdesje për këta njerëz të cilët nuk duhet të presim që të ndahen nga keta për tu mbajtur fjalimet dhe treguar kujtimet apo dhe dhënë dekoratat siç tani më është bërë dhe një trend qesharak në presidencë. Nga ana tjetër sigurisht që këtu nuk bëhet fjalë për asnjë diferencim pasi këto njerëz i përkasin kësaj kategorie, ku në sallë ka të moshuar dhe personalitete dhe kjo do të vazhdojë gjatë gjithë ditës. nuk do të zbritet më poshtë pa përfunduar kjo kategori”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas