Aktualitet

“Vaksinat po i përdor për fushatë”, Rama: Ne bëmë detyrën si askush tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 30/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me strukturat e Partisë Socialiste, iu është përgjigjur akuzave të kundërshtarëve se po e përdor vaksinimin për fushatë. Kreu i qeverisë tha se kjo nuk qëndron. Ai shtoi më tej se ka bërë detyrën, por si askush tjetër.

“Si, në çfarë forme e paskemi lidhur vaksinimin me fushatën, kur ne jemi një nga 2 vendet në rajon që kemi siguruar vaksinimin masiv. BE na përjashtoi të gjithëve ne dhe rajonin nga skema e shpërndarjes së vaksinave, s’kishim asnjë, sot ne bëjmë vaksinim masiv, ndërkohë që të tjerët janë në fazën e dozave simbolike, pse apo se ranë nga qielli, apo sepse ne e bëmë planin në atë mënyrë që vaksinat të vijnë në të njëjtën kohë me fushatën? Jo sepse ne bëmë detyrën tonë, se askush tjetër nuk e bën detyrën si ne.

Dhe sot ne kemi qenë në disa zona që kanë qenë gangrena të Lezhës dhe që në funksion të rindërtimin po kthen në modele rikualifikimi urban. Kjo ka ardhur vetëm falë punës. Këtu në Lezhë kam mundësinë të bashkëpunoj me një njeri që është i ngjashëm me mua për kokëfortësi që ndonjëherë është problem, por sot vërtet jam shumë krenar për zhvillimin e Lezhës. Ne na karakterizon ambicia dhe përpjekja për t’i bashkuar fjalët me veprat”, tha Rama./Opinion.al

Pas