Bota

Ushtria ruse ka vrarë 16 fëmijë në Ukrainë dhe 45 të tjerë janë plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 28/02/22 |
Opi Nion

Sulmet ruse vijojnë të shkaktojnë viktima në radhët e qytetarëve, pasi banesat e tyre janë bombarduar prej pesë ditësh.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy, ka deklaruar gjithashtu se nga sulmet ruse janë vrarë 16 fëmijë dhe 45 janë plagosur gjatë katër ditëve të fundit, raporton Sky neës.

Zelenskyy pretendoi se mbi 4,500 ushtarë rusë janë vrarë deri më tani. Në një thirrje drejtuar ushtarëve rusë, ai tha: “Shpëtoni jetën tuaj dhe largohuni”./ Opinion.al

Pas