Aktualitet

Ushtria në tregun e Kombinatit, prej të hënës rregulla të reja


               Publikuar në : 16:31 - 04/04/20 |
Opi Nion

Ndërsa kryebashkiaku  Tiranës Veliaj dhe Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka ndodhen në një inspektim në tregun e zonës së Kombinatit, Kreyministri Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale njofton se nga dita e hënë në këtë treg do të vendosen rregulla të reja.

Sipas Ramës nga java e ardhshme,  ushtria nuk do të lejojë më makina në treg dhe në këtë treg do të ketë vetëm një hyrje, ku do të krijohet një tunel higjenik për dezinfektim.

Gjithashtu Rama njofton se të gjithë tregtarët ambulantë do të largohen nga kjo hapësirë. Për çdo shkelës njoftohet se masat do të jenë drastike./Opinion.al

Pas