Aktualitet

Unaza e re, Veliaj: Partitë e ngritura mbi zaptim-bllokimin në pikiatë!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 12/11/19 |
xhu lia

Banorët e Astirit janë përplasur mëngjesin e sotëm me forcat e policisë duke çuar në përdorimin e molotovëve dhe gazit lotësjellës.

Ndërkohë pas përplasjeve disa prej banorëve janë shoqëruar për në polici, ndërkohë që IKMT ka nisur aksionin për prishjen e objekteve sipas planit për Unazën e Re. Në vazhdën e këtyre zhvillimeve ka reaguar përmes një postimi në Twitter kryetari I Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

“Nesë ke marrë paratë apo përqindje në pallat, është e arsyeshme ta ndalosh sabotimin e Tiranës! Partitë e ngritura mbi kulturën e zaptim-bllokimit në pikiatë! ,”-përfundon postimi i Veliajt.

Prej më shumë se një viti banorët e Astirit kanë protestuar çdo ditë për mosprishjen e banesave dhe biznese të tyre në zonën ku parashikohet të zbatohet projekti për Unazën e Re./Opinion.al/

 

Pas