Aktualitet

Bejtja:Pa mbështetjen e djeshme të ambasadave,Rama nuk bënte dot dhunë sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 12/11/19 |
Al Do

Gazetari Andi Bejtja ka komentuar ngjarjet e ndodhura në zonën e Astirit prej mëngjesit të sotëm ku forca të shumta policie u përplasën me banorët e zonës duke përdorur edhe gaz lotësjellës.

Sipas tij dhuna e sotme e policisë nuk do të komentohet nga ndërkombëtarët pasi ata përshëndetën emërimin e gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese ditën e djeshme.

Përmes reagimit të tij Bejtja i bën edhe një apel opozitës.

Statusi i Andi Bejtes

SA KRIME PO BEHEN NEN EMRIN TEND O REFORME NE DREJTESI !

Pas pershendetjes neveritese qe Ambasada Amerikane dhe BE i bene emerimit ne dhunim te Kushtetutes te dy anetareve te Gjykates, nuk ka se si mos ndodhe dhe kjo dhune qe po shohim kete mengjes ndaj banoreve te Unazes se Re e shume shkelje te ligjit e dhunime te demokracise..

Te Jeni te bindur keshtu do ndodhe dhe Teatrin apo me cdo gje korruptive sa here qe BE apo USA do mundohem te justifikojne leket e hedhura per reformen ne Drejtesi qe ne fakt po shkojne per kapjen e shtetit nga Kryeministri.

SA krime po behen nen Emrin tend o Reforme ne Drejtesi….Me beri pershtypje zvarritja qe policia i beri aktivistit te njohur Ervin Goci i cili thjesht po monitoronte protesten e banoreve si aktivist…Nuk pres te flase njeri nga nderkombetaret, prandaj e dashur opozite nuk ke pse vazhdon me kot ” Rrugetimin per Shqiperine”, por mer rrugen per te Unaza Re… /Opinion.al

Pas