Te Fundit

Ulqinaku: Në Janar përllogariten të arrijmë në 5 mijë infektime në ditë  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:44 - 30/12/21 |
Opi Nion

Nëdrejtori i ISHP Dritan Ulqinaku tha se në Shqipëri gjatë muajit Janar infektimet nga Covid 19, përllogariten të dyfsihohen apo trefishohen e madje që mund të arrijnë deri në 5 mijë raste në ditë.

Duke folur në një intervistë në Report TV, Ulqinaku tha se këto përllogaritje bazohen në hyrjen e variantit Omicron dhe prezantimin e situatës në Greqi apo Itali, ku rastet po shënojnë dyfishim brenda ditës.

“Me llogaritjet tona, rastet e COVID-19 për shkak të variantit Omicron do të arrijnë deri në 5 mijë në ditë”, tha Ulqinaku./Opinion.al

Pas