Aktualitet

Kthjellime e vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 31/12/21 |
Opi Nion

Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime në gjysmën Lindore por vranësira kalimtare do ketë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Këto kushte atmosferike mbeten gjatë gjithë ditës së premte ku gjatë pasdites më të theksuara vranësirat do jenë në Verilindje dhe Juglindje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në vlerat minimale  dhe maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 1°C ndërsa mesdita deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare  me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pas