Aktualitet

Ulen temperaturat, rikthehen shirat në vend, parashikimi i motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:32 - 06/01/22 |
Opi Nion

Dita e sotme pritet të sjellë zhvillim të vranësirave në territorin shqiptar duke rrezikuar shira në pjesën më të madhe të vendit, herë pas here do të ketë rrebeshe. Përjashtim bën zona juglindore, e cila do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të dendura, por pa reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale, por rriten ne vlerat maksimale duke u luhatur nga 0°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Juglindor duke sjell në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3-4 ballë./Opinion.al

Pas